Pages Menu
 

Categories Menu
Jak samodzielnie zrobić wianek bożonarodzeniowy? Czyli Wianek świąteczny DIY
Wykonanie wianka na świąteczny stół wiąże się z pewnymi przygotowaniami, które trzeba poczynić przed rozpoczęciem pracy.
Wianek świąteczny
Lampy stojące nowoczesne do salonu w Świnoujściu
W domu każde pomieszczenie ma swoją wartość i jest ważne dla mieszkańców. Jednym z czołowych pomieszczeń w każdym domu, jest salon. To pomieszczenie gdzie rodzina spędza
Nowoczesne oświetlenie sufitowe - hurtownia oświetlenia w Świnoujściu
Własny dom jest powodem do dumy. Jeśli do tego jest nowocześnie i stylowo urządzony, jest miejscem gdzie bardzo miło spędza się czas z rodziną i z
Małe rzeczy, które lepiej mieć zawsze w kuchni
Nie od dziś mówi się, że co jak co, ale kuchnia jest prawdziwym sercem każdego domu i mieszkania. Kuchnia rzeczywiście jest miejscem szczególnym, a zatem coś prawdziwego
Doniczka z drewna jak zrobić?
Czasami marzenia nie pokrywają się z rzeczywistością. Jeżeli po wybraniu jakiejś rzeczy, okazuje się, że nie pasuje ona do głównego założenia trzeba samemu zadbać o to, by była właściwa.
Doniczka
Gdzie kupię niepowtarzalne ozdoby do salonu?
Szukając oryginalnych ozdób wykonanych z metalu, warto zaglądać do sprawdzonych sklepów oferujących wysokiej jakości produktu - takich, jak na przykład https://www.sklep.dastal.com.pl.
Sklep internetowy z wyposażeniem domu - podpórka do książek
Dekorowanie wnętrz, może być bardzo przyjemnym zajęciem. Nie trzeba być dekoratorem wnętrz, by ładnie urządzić sobie dom. Na pewno warto odwiedzić sklep internetowy

Posted by on lut 3, 2022 in Wnętrze |

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Hi-macs (solid surface material) to materiał, który łączy w sobie formę i wygląd litych powierzchni z elastycznością i ekonomicznością standardowego laminatu. Wykonany jest z warstw papieru impregnowanego żywicą melaminową, sprasowanego, a następnie podgrzewanego w celu utwardzenia warstw.

Może być produkowany w szerokiej gamie kolorów i faktur. HI-MACS jest idealnym wyborem dla wnętrz komercyjnych i mieszkalnych, takich jak miejsca o dużym natężeniu ruchu.

T/C, T/M, S/P to najczęstsze rodzaje hi-mac’ów, o różnym poziomie odporności termicznej i trwałości.

Płyty hi-mac są używane na blaty kuchenne, lady mieszkalne, lady handlowe itp.

Właściwości techniczne:

 

  • gęstość: 120-130 kg/m3
  • twardość: Shore D 60
  • opór cieplny: 1,5 mm/sqK
  • dynamiczny moduł Younga: 160 N/mm2

Zalety hi macs (solid surface material):

  • nie wymaga malowania ani polerowania, wystarczy utrzymywać go w czystości wilgotną szmatką;
  • nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem zmian temperatury, dzięki czemu jest łatwy w montażu;
  • nie wchłania płynów, dlatego nie trzeba go uszczelniać;
  • można go ciąć zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.
  • HI-MACS jest dostępny w trzech różnych fakturach – błyszczący, matowy lub satynowy połysk – znany również jako niski połysk lub brak połysku. Każda tekstura oferuje swoje własne unikalne cechy.

Hi-macs (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego, który jest kompozytem żywic i minerałów.

Jest to trwały, niewymagający konserwacji produkt, który może być stosowany zamiast kamienia naturalnego, ceramiki lub laminatu. Znany jest również jako sztuczny kamień, płytki niemetaliczne, solid surface lub materiał żywiczny.

Hi-mac (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego składającego się z polimerów. Polimery są tworzone przez łączenie małych cząsteczek zwanych monomerami razem przez wiązania kowalencyjne. Monomery używane do tworzenia polimerów dla hi-mac obejmują kwas akrylowy i estry akrylowe.