Pages Menu
 

Categories Menu
Sklep internetowy z wyposażeniem domu - podpórka do książek
Dekorowanie wnętrz, może być bardzo przyjemnym zajęciem. Nie trzeba być dekoratorem wnętrz, by ładnie urządzić sobie dom. Na pewno warto odwiedzić sklep internetowy
Poznaj trzy najnowsze style urządzania wnętrz
Moda się zmienia, również jeśli chodzi o aranżacje naszych domów i mieszkań. Poniżej dowiesz się jak wyglądają trzy najnowsze, choć zupełnie różne od siebie trendy w projektowaniu
Gdzie kupię niepowtarzalne ozdoby do salonu?
Szukając oryginalnych ozdób wykonanych z metalu, warto zaglądać do sprawdzonych sklepów oferujących wysokiej jakości produktu - takich, jak na przykład https://www.sklep.dastal.com.pl.
Wazoniki na pojedyncze kwiatki. Przegląd rozwiązań
Wazony na jeden kwiat to nowoczesne rozwiązanie z myślą o mniejszych mieszkaniach, lokalach gastronomicznych, hotelach i innych miejscach usługowych. Takie naczynia mogą
Nowoczesne lampy stojące - lampy do sypialni
Oświetlenie w domu, pełni bardzo ważną funkcję. Jest niezbędne do życia i funkcjonowania w domu, ale tworzy też nastrój. Dlatego bardzo uważnie trzeba podejść do tematu, wyboru
Idealne kinkiety do modnej restauracji
Nowoczesna, modna restauracja kojarzy się z dopieszczoną kuchnią, dobrym alkoholem, przytulnym klimatem i ciekawym wystrojem. O dwóch ostatnich w dużym stopniu decyduje oświetlenie.
Wyposażenie wnętrz - doniczki dekoracyjne
W swoim własnym domu, każdy lubi spędzać czas. Szczególnie jeśli jest on starannie urządzony, z dbałością o wszystkie szczegóły. To dodatki dekoracyjne dodają wnętrzom charakteru.

Posted by on lut 3, 2022 in Wnętrze |

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Hi-macs (solid surface material) to materiał, który łączy w sobie formę i wygląd litych powierzchni z elastycznością i ekonomicznością standardowego laminatu. Wykonany jest z warstw papieru impregnowanego żywicą melaminową, sprasowanego, a następnie podgrzewanego w celu utwardzenia warstw.

Może być produkowany w szerokiej gamie kolorów i faktur. HI-MACS jest idealnym wyborem dla wnętrz komercyjnych i mieszkalnych, takich jak miejsca o dużym natężeniu ruchu.

T/C, T/M, S/P to najczęstsze rodzaje hi-mac’ów, o różnym poziomie odporności termicznej i trwałości.

Płyty hi-mac są używane na blaty kuchenne, lady mieszkalne, lady handlowe itp.

Właściwości techniczne:

 

  • gęstość: 120-130 kg/m3
  • twardość: Shore D 60
  • opór cieplny: 1,5 mm/sqK
  • dynamiczny moduł Younga: 160 N/mm2

Zalety hi macs (solid surface material):

  • nie wymaga malowania ani polerowania, wystarczy utrzymywać go w czystości wilgotną szmatką;
  • nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem zmian temperatury, dzięki czemu jest łatwy w montażu;
  • nie wchłania płynów, dlatego nie trzeba go uszczelniać;
  • można go ciąć zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.
  • HI-MACS jest dostępny w trzech różnych fakturach – błyszczący, matowy lub satynowy połysk – znany również jako niski połysk lub brak połysku. Każda tekstura oferuje swoje własne unikalne cechy.

Hi-macs (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego, który jest kompozytem żywic i minerałów.

Jest to trwały, niewymagający konserwacji produkt, który może być stosowany zamiast kamienia naturalnego, ceramiki lub laminatu. Znany jest również jako sztuczny kamień, płytki niemetaliczne, solid surface lub materiał żywiczny.

Hi-mac (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego składającego się z polimerów. Polimery są tworzone przez łączenie małych cząsteczek zwanych monomerami razem przez wiązania kowalencyjne. Monomery używane do tworzenia polimerów dla hi-mac obejmują kwas akrylowy i estry akrylowe.