Pages Menu
 

Categories Menu
Sklep z wyposażeniem wnętrz - dekoracje wnętrz sklep internetowy
W dzisiejszych czasach sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz, mają niezwykle bogatą ofertę. Można w nich znaleźć dosłownie wszystko, co nadaje się do dekorowania
Doniczka z drewna jak zrobić?
Czasami marzenia nie pokrywają się z rzeczywistością. Jeżeli po wybraniu jakiejś rzeczy, okazuje się, że nie pasuje ona do głównego założenia trzeba samemu zadbać o to, by była właściwa.
Doniczka
Wyposażenie wnętrz - wyposażenie domu sklep online
Każdy dom może być piękny, jeśli włoży się serce w jego urządzanie. Na wyposażenie domu składają się meble, jak i różne dodatki, które dodają wnętrzom charakteru i przytulności.
Zaproś do swoich wnętrz lampy rustykalne
Urządzasz mieszkanie? Chcesz połączyć ciepło domowego ogniska z najnowszymi trendami wnętrzarskimi? Mamy dla Ciebie propozycję - postaw na styl rustykalny! Lampy rustykalne z pewnością
Małe rzeczy, które lepiej mieć zawsze w kuchni
Nie od dziś mówi się, że co jak co, ale kuchnia jest prawdziwym sercem każdego domu i mieszkania. Kuchnia rzeczywiście jest miejscem szczególnym, a zatem coś prawdziwego
Lampy stojące nowoczesne do salonu w Świnoujściu
W domu każde pomieszczenie ma swoją wartość i jest ważne dla mieszkańców. Jednym z czołowych pomieszczeń w każdym domu, jest salon. To pomieszczenie gdzie rodzina spędza
Poznaj trzy najnowsze style urządzania wnętrz
Moda się zmienia, również jeśli chodzi o aranżacje naszych domów i mieszkań. Poniżej dowiesz się jak wyglądają trzy najnowsze, choć zupełnie różne od siebie trendy w projektowaniu

Posted by on kwi 14, 2022 in Wnętrze |

Kuchnia w stylu nowojorskim

Kuchnia w stylu nowojorskim

Nowojorski styl wnętrz jest bogaty, żywy i wszechstronny. Jest to mieszanka kilku stylów, z których głównym jest styl loftowy. Do tego dochodzi tożsamość miasta i jego lokalny smak. Styl nowojorski jest bardziej odpowiedni dla mieszkań typu studio z dużymi oknami od podłogi do sufitu, które są charakterystyczne dla Nowego Jorku i zapewniają piękną panoramę miasta. Nowojorski styl wnętrz w mieszkaniu mieszkalnym charakteryzuje się brakiem oddzielnych pomieszczeń i minimalną ilością ścianek działowych. Podział na strefy został osiągnięty dzięki meblom i wyposażeniu. Ale jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim? Kuchnia ta jest zazwyczaj niewielka, oddzielona od wspólnej przestrzeni barem lub wyspą kuchenną.

Ściany w kuchni nowojorskiej

Ściany i sufit w stylu nowojorskim mogą być kombinacją szarości, bieli, beżu lub odcieni metalicznych. Albo ściany w ciemniejszych odcieniach łączą się z sufitem w jaśniejszych tonacjach.

Ściany w stylu nowojorskim również charakteryzują się murowaniem. Mur w tym stylu jest często wykonany z naturalnej terakoty lub pomalowany na biało. Surowe, monochromatyczne ściany w stylu nowojorskim są zwykle ozdobione różnymi obrazami lub fotografiami sztuki nowoczesnej. Albo komputerowe reprodukcje znanych, popularnych obrazów.

Sufit w stylu nowojorskim

Sufity w stylu nowojorskim nie wymagają żadnych wymyślnych wykończeń. Większość sufitów jest biała lub szara, z nielicznymi oprawami oświetleniowymi, reflektorami wpuszczanymi lub lampami zawieszonymi na przewodach, które mogą zmieniać kierunek świecenia.

Podłoga w stylu nowojorskim

Podłogę w kuchni w stylu nowojorskim mogą stanowić kamienne płytki lub laminat. Można również zdecydować się na czarno-białe płytki na podłodze. Wnętrze w stylu nowojorskim charakteryzuje się wazonami podłogowymi, różnymi pufami i oryginalnymi lampami podłogowymi.

Meble w stylu nowojorskim

Ponieważ styl nowojorski nie dopuszcza izolowanych pomieszczeń, wykonanie wyłącznie kuchni w tym stylu nie będzie możliwe. Styl ten musi być rozszerzony na całe mieszkanie. Przynajmniej kuchnia, jadalnia i pokój dzienny powinny być urządzone w tym samym ogólnym wydźwięku.

Styl nowojorski charakteryzuje stół jadalny i krzesła z tej samej kolekcji. Sofy, fotele i pufy mogą być różne, skomplikowane i designerskie. Na przykład sofy w kształcie ust, fotel w kształcie jajka lub kwiatu, pufa w kształcie sześcianu. Kolory mebli są jasne i żywe, wyróżniają się na tle szarych ścian.