Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2021 in Wnętrze |

Projektowanie łazienki – kilka złotych porad

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tutaj dbamy o naszą higieną osobistą, relaksujemy się po ciężkim dniu w gorącej kąpieli. To miejsce bez którego nie wyobrażamy sobie domu. Jak więc zaprojektować więc łazienkę marzeń?

Kilka złotych zasad przy projektowaniu małej łazienki

  1. Często zdarza się tak, że nasza wizja na to, jak powinna wyglądać nasza wymarzona łazienka lub pojedyncze elementy jej wyposażenia, może dość mocno różnić się od efektu końcowego. Co wówczas zrobić? Jednym z bardzo przydatnych narzędzi, którą mogą okazać się bardzo pomocne przed rozpoczęciem remontu jest wykorzystanie dostępnych programów do projektowania. W Internecie możemy znaleźć przeróżne programy (zarówno darmowe jak i płatne), które pomogą nam zaprojektować naszą łazienkę w 2D lub 3D, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć, jak nasza łazienka będzie wyglądać w efekcie końcowym przy wykorzystaniu najróżniejszych detali.
  2. Lokalizacja i wielkość naszej łazienki to również bardzo ważna kwestia. Łazienka powinna być usytuowana w łatwo dostępnym miejscu w naszym mieszkaniu, aby nie było problemu z łatwością dostania się do niej zarówno przez nas, jak i przez naszych ewentualnych gości. Powinna być zlokalizowana w dogodnym miejscu, najlepiej w okolicach salonu lub jadalni albo w okolicach sypialni, aby wieczorna toaleta była jak najbardziej związana z odpoczynkiem. Jeżeli chodzi o wielkość łazienki to jest kwestia bardzo względna i indywidualna, ponieważ każdego rodzaju łazienkę można urządzić bardzo wygodnie i funkcjonalnie.
  3. W każdej łazience powinny znaleźć się takie niezbędne i podstawowe urządzenia, jak przede wszystkim umywalka, wanna lub prysznic (lub obie te rzeczy), lustro i WC. Pojawia się również odwieczny dylemat: czy pralka powinna znaleźć się w łazience, czy w kuchni? Aby zdecydować w tej kwestii najlepiej powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość dostępnej powierzchni zarówno w kuchni jak i w łazience. Pamiętajmy jednak, że kuchnia zawsze jest nieco gorszym rozwiązaniem.