Pages Menu
  Leżaki plastikowe

Categories Menu
Wyposażenie wnętrz sklep online - wazony dekoracyjne
Aby w domu przyjemnie się mieszkało, trzeba trochę wysiłku włożyć w udekorowanie wnętrz. Przede wszystkim trzeba odwiedzić sklep z asortymentem wyposażenia wnętrz.
Gotowe zasłony z aksamitu czyli jakie zasłony wybrać do mieszkania?
Efektowna ozdoba okna jest jednocześnie dodatkowym elementem dekoracyjnym pokoju.
Gotowe zasłony z aksamitu
Przez wiele lat ciężkie, gotowe zasłony
Idealne kinkiety do modnej restauracji
Nowoczesna, modna restauracja kojarzy się z dopieszczoną kuchnią, dobrym alkoholem, przytulnym klimatem i ciekawym wystrojem. O dwóch ostatnich w dużym stopniu decyduje oświetlenie.
Salon - serce każdego domu
Remont salonu (podobnie jak i innych pomieszczeń w naszym domu) jest z jednej strony wydarzeniem dosyć stresującym, a zarazem kosztownym oraz czasochłonnym, z drugiej zaś otwiera przed nami
Zaproś do swoich wnętrz lampy rustykalne
Urządzasz mieszkanie? Chcesz połączyć ciepło domowego ogniska z najnowszymi trendami wnętrzarskimi? Mamy dla Ciebie propozycję - postaw na styl rustykalny! Lampy rustykalne z pewnością
Sekrety feng shui
Feng Shui - co to takiego i skąd jego popularność
Feng shui w ostatnim czasie stało się bardzo popularną metodą według, której urządzamy nasze mieszkania. W wielkim skrócie jest to chińska sztuka zagospodarowania
Jak wybrać obrus? Inspiracje
Obrus to najczęściej był element wyprawy każdej panny młodej. Bywał samodzielnie wyhaftowany i od jej umiejętności zależała jakość produktu. Obecnie młodzi ludzie sami decydują jaką ozdobę

Posted by on Lut 3, 2022 in Wnętrze |

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Zalety Hi-Macs (solid surface material)

Hi-macs (solid surface material) to materiał, który łączy w sobie formę i wygląd litych powierzchni z elastycznością i ekonomicznością standardowego laminatu. Wykonany jest z warstw papieru impregnowanego żywicą melaminową, sprasowanego, a następnie podgrzewanego w celu utwardzenia warstw.

Może być produkowany w szerokiej gamie kolorów i faktur. HI-MACS jest idealnym wyborem dla wnętrz komercyjnych i mieszkalnych, takich jak miejsca o dużym natężeniu ruchu.

T/C, T/M, S/P to najczęstsze rodzaje hi-mac’ów, o różnym poziomie odporności termicznej i trwałości.

Płyty hi-mac są używane na blaty kuchenne, lady mieszkalne, lady handlowe itp.

Właściwości techniczne:

 

  • gęstość: 120-130 kg/m3
  • twardość: Shore D 60
  • opór cieplny: 1,5 mm/sqK
  • dynamiczny moduł Younga: 160 N/mm2

Zalety hi macs (solid surface material):

  • nie wymaga malowania ani polerowania, wystarczy utrzymywać go w czystości wilgotną szmatką;
  • nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem zmian temperatury, dzięki czemu jest łatwy w montażu;
  • nie wchłania płynów, dlatego nie trzeba go uszczelniać;
  • można go ciąć zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.
  • HI-MACS jest dostępny w trzech różnych fakturach – błyszczący, matowy lub satynowy połysk – znany również jako niski połysk lub brak połysku. Każda tekstura oferuje swoje własne unikalne cechy.

Hi-macs (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego, który jest kompozytem żywic i minerałów.

Jest to trwały, niewymagający konserwacji produkt, który może być stosowany zamiast kamienia naturalnego, ceramiki lub laminatu. Znany jest również jako sztuczny kamień, płytki niemetaliczne, solid surface lub materiał żywiczny.

Hi-mac (solid surface material) jest rodzajem materiału syntetycznego składającego się z polimerów. Polimery są tworzone przez łączenie małych cząsteczek zwanych monomerami razem przez wiązania kowalencyjne. Monomery używane do tworzenia polimerów dla hi-mac obejmują kwas akrylowy i estry akrylowe.